Vznik společnosti TESLA Mladé Vožice a.s. je datován rokem 1969, kdy došlo k otevření jihočeské provozovny mateřského pražského závodu TESLA Hloubětín. Společnost TESLA bez nadsázky psala významnou kapitolu v historii průmyslu Československa.

Počátky historie sahají téměř sto let zpět, kdy 18.01.1921 s užitím výhradně českého kapitálu vznikl jeden z prvních elektrotechnických podniků na území naší republiky. Pod názvem Elektra prosperoval jedenáct let, kdy se stal součástí koncernu Philips.

V předválečné době podnik disponoval širokým a na dobu velmi progresivním výrobním programem sahajícím od výroby žárovek, elektronek, radiopřijímačů až po produkci rozhlasových vysílačů a vojenskou speciální výrobu.  První český středovlnný rozhlasový vysílač naši zaměstnanci zprovoznili již v roce 1923, o třicet let později brány podniku opustil a do provozu byl uveden první televizní vysílač a anténní systém.

Poválečná doba přinesla v roce 1946 vznik národního podniku TESLA, slaboproudé a elektronické závody, který se významně podílel na budování sítě rozhlasových a televizních vysílacích středisek na území bývalého Československa a v zemích RVHP, pro ilustraci – ještě na přelomu tisíciletí vysílání na území bývalého sovětského svazu zajišťovaly z více než 60% vysílací přístroje TESLA; zásadním oborem v před i poválečné době byly dodávky vyspělé vojenské techniky. Dalšími milníkem byl rok 1991, kdy došlo k privatizaci a přerodu v akciovou společnost. Podnik se úspěšně vyrovnal i s rozpadem tradičních odbytišť, vedle směrování na zakázkovou výrobu pro externí zákazníky působil jako dodavatel dílů vyplétačů tenisových raket, které mateřská společnost po pět let úspěšně vyvážela do 26 zemí čtyř kontinentů. Dalším důležitým rokem byl rok 2008, kdy ve společnosti získala majoritu irská finanční společnost. Dlouholetá historie společnosti TESLA se zásadním dílem promítala i v Mladé Vožici. Provozovna, později závod, zajišťoval produkci strojních dílů pro všechny finální výrobky. Rukodělnou zručnost a mistrovství pracovníků ověřily zejména dodávky přesných dílů vysokofrekvenčních a mikrovlnných technologií.

Nynější kapitolu dějin současné TESLA Mladá Vožice a.s. píšeme od roku 2011, kdy je společnost vlastněna českou rodinnou společností.
Co nejlépe charakterizuje poslední léta? Stabilizace, rozvojové programy, jak ve strojním a technologickém zázemí, tak i v personální oblasti – to vše s jediným cílem: využít historií ověřeného potenciálu, zručnosti a zkušeností stovky pracovníků k navázání pevných a stabilních obchodních vztahů se spokojenými zákazníky.

Kontakt

Sídlo společnostiVýrobní závod
TESLA Mladá Vožice a.s.TESLA Mladá Vožice a.s.
Rubeška 215/1Táborská 445
190 00 Praha 9391 43 Mladá Vožice
IČO 28953126IČO 28953126
DIČ CZ28953126DIČ CZ28953126
+420 730 140 450+420 730 140 450
info@teslamv.czinfo@teslamv.cz

 

Kde nás najdete

 

Mapa webu

 
Google+